Tajniki Haftu Złotego – otwarte spotkanie już w czwartek o 19:00!

Nauczę Cię haftu ręcznego,
na poważnie i z miłością!

Krystyna Duchniak

Zobacz, co mam dla Ciebie w Szkole Haftu:

Programy Nauki w Szkole Haftu:

Fundamenty Haftu Złotego

Kompletny kurs haftu złotymi nićmi i bajorkiem,
dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych

 • Ukierunkowany na artystyczne zastosowania ściegów kładzionych.
 • Zawiera lekcje wideo dotyczące wszystkich najważniejszych zagadnień haftu złotego, tj. haftu kładzionego bajorkiem i złotymi nićmi oraz wykorzystania cekinów i koralików w hafcie złotym.
 • Razem z lekcjami wideo otrzymujesz pełen zestaw akcesoriów, który pozwoli Ci wykonać ćwiczenia prezentowane przeze mnie w lekcjach.
 • W zestawie akcesoriów znajdują się także najważniejsze przybory do haftu złotego.

Kurs Haftu Dystynkcji

Jedyny w Polsce kurs online ukierunkowany
na wykonywanie bajorkiem dystynkcji,
czyli odznaczeń stopni w służbach mundurowych
(wojsko, straż pożarna, służba więzienna)

 • Kurs zawiera lekcje dotyczące haftu bajorkiem kształtów wykorzystywanych w hafcie dystynkcji służb mundurowych.
 • Razem z lekcjami wideo otrzymujesz przesyłkę – fizyczny wzornik kształtów podstawowych, zawierający prawidłowo wyhaftowaną gwiazdkę, belkę i krokiewkę, we wszystkich stadiach haftu, a także podstawowy zestaw akcesoriów, zawierający bajorek do wykonania ćwiczeń, nici pomocnicze i tkaninę do wykonania prób.

Kurs Haftu Dystynkcji

Jedyny w Polsce kurs online ukierunkowany
na wykonywanie bajorkiem dystynkcji,
czyli odznaczeń stopni w służbach mundurowych
(wojsko, straż pożarna, służba więzienna)

 • Kurs zawiera lekcje dotyczące haftu bajorkiem kształtów wykorzystywanych w hafcie dystynkcji służb mundurowych.
 • Razem z lekcjami wideo otrzymujesz przesyłkę – fizyczny wzornik kształtów podstawowych, zawierający prawidłowo wyhaftowaną gwiazdkę, belkę i krokiewkę, we wszystkich stadiach haftu, a także podstawowy zestaw akcesoriów do wykonania prób.

Kurs Haftu Cieniowanego Roślin i Kwiatów

To odpowiedni wybór dla pragnących wejść na wyższy poziom umiejętności haftu barwnego, a następnie wykorzystać je w motywach kwiatowych, roślinnych i nie tylko.

 • Kurs jest kolejnym krokiem dla osób mających opanowane podstawowe ściegi haftu płaskiego.
 •  W lekcjach nauczysz się techniki cieniowania barwnymi nićmi, haftu na dwie ręce i opanujesz podstawy rysunku, malarstwa, wiedzy o kompozycji i harmonii kolorów.
 • Nauczysz się tworzyć własne projekty haftów barwnych.

Podstawy Haftu Ręcznego

To najlepsza opcja dla Ciebie, jeśli dopiero chcesz rozpocząć przygodę z haftem ręcznym lub masz za sobą pierwsze doświadczenia, ale chcesz usystematyzować swoją wiedzę.

Interesuje Cię haft, ale nie masz z nim żadnych doświadczeń, albo było to dawno temu - nauka od podstaw będzie idealna dla Ciebie.

 • Kurs jest świetnym wyborem, jeśli szukasz twórczej formy odpoczynku i relaksu.
 • Powoli i cierpliwie przeprowadzę Cię przez proste, acz piękne techniki, i pokażę Ci wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygody z haftem.
 • Razem z lekcjami wideo otrzymasz Magiczne Pudełko, czyli pełen pakiet akcesoriów, który wystarczy Ci do przejścia całego programu nauki.
 • W społeczności Szkoły Haftu poznasz wiele osób o podobnej wrażliwości jak Twoja.

Dostępne w stałej sprzedaży:

Kurs Haftu Nasnuwanego

Odkryj piękno haftu ażurowego południowej Wielkopolski. Razem z Magdaleną Wieczorek poznasz historię snutki golińskiej i krok po kroku wykonasz motyw snutkowego serduszka.

 • Kurs jest świetnym wyborem, jeśli masz za sobą pierwsze doświadczenia z igłą i nitką.
 • W lekcjach wideo nauczysz się wykonywać motyw snutkowego serduszka, krok po kroku.
 • Dodatkowo, otrzymasz wzór snutkowej gwiazdki.

Wzory haftów regionalnych

Poznaj hafciarskie tradycje różnych regionów Polski i wyhaftuj swój piękny, regionalny wzór!

W Szkole Haftu podchodzimy z szacunkiem do wielowiekowej tradycji twórczości ludowej, a promowanie regionalnych haftów traktujemy jako element naszej misji.

W ramach Regionalnego Czwartku, co dwa tygodnie w czwartek publikujemy na naszym instagramowym profilu garść informacji na temat wybranego haftu regionalnego i udostępniamy wzór haftu inspirowany sztuką tego regionu, a wszystkie archiwalne wzory możesz nabyć właśnie tutaj.

Kurs Podstaw Haftu Ręcznego

 

Interesuje Cię haft, ale nigdy tego nie robiłaś, albo było to dawno temu – nauka od podstaw będzie idealna dla Ciebie. Powoli i cierpliwie przeprowadzę Cię przez proste, acz piękne techniki, i pokażę Ci wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygody z haftem. Zadbałam, aby Twoja nauka przebiegła przyjemnie i skutecznie.

Kurs Haftu Nasnuwanego

Odkryj piękno haftu ażurowego południowej Wielkopolski. Razem z Magdaleną Wieczorek poznasz historię snutki golińskiej i krok po kroku wykonasz motyw snutkowego serca.

 

Kurs Haftu Cieniowanego – Rośliny i Kwiaty

Umiesz już haftować i chcesz więcej, więc z radością pokażę Ci techniki haftu barwnego, podparte niezbędnymi informacjami z dziedziny rysunku i malarstwa. Opanujesz umiejętności, dzięki którym haftowanie wielobarwnych wzorów przestanie być dla Ciebie tajemnicą, a stanie się osiągalnym celem.

Nauka haftu na poziomie profesjonalnym

Już sprawnie haftujesz, lub nawet zajmujesz się haftem od lat,  więc z przyjemnością nauczę Cię nowych technik haftu, które wyniosą Twoją twórczość na wyższy poziom i zdradzę Ci tajniki, których nauczyła mnie moja Mistrzyni oraz przekażę Ci moje własne doświadczenia, zdobyte przez 30 lat prowadzenia własnej pracowni haftu.

Szkoła Haftu na Instagramie:

Przeczytaj najnowszy wpis na blogu:

Chcesz otrzymywać inspiracje ze świata haftu na Twoją skrzynkę mailową?
Zapisz się na newsletter Szkoły Haftu:

Dołączając do newslettera, zapisujesz się do mojej listy mailowej. Od czasu do czasu będę wysyłać Ci wartościowe informacje ze świata haftu oraz informacje o najbliższych zapisach do Szkoły Haftu. Możesz wypisać się w każdej chwili.

Zobacz archiwalne maile z inspiracjami: