Tradycja czy nowoczesność – co Ciebie inspiruje?

Od ostatniego razu, kiedy dzieliłam się ciekawymi linkami i zdjęciami prac, minęło już trochę czasu. Najwyższa pora to nadrobić, dlatego dzisiaj – nowa dawka hafciarskich inspiracji! 😊❤️

Zapraszam Cię do obejrzenia nowych pozycji w Bibliotece Szkoły Haftu – ostatnio pojawił się Wzornik haftu lachowskiego – bardzo ciekawe źródło nowych pomysłów i ludowych inspiracji. Są w nim zdjęcia historycznych haftów wykonanych zarówno ściegami podstawowymi, stębnówką i sznureczkiem, jak i serwety wykonane mereżką i haftem angielskim dziurkowanym.

Okładka wzornika haftu lachowskiego

Oprócz haftu lachowskiego, w Bibliotece zagościły zdjęcia tradycyjnych strojów ludowych łemkowskich a także odświętnych strojów ludowych z różnych regionów Słowacji, takich jak np. ten:

Tutaj możesz przejść prosto do Biblioteki.

Ale to nie jedyna inspiracja, jaką chcę się z Tobą dzisiaj podzielić.

Jeśli od ludowych klimatów wolisz nowoczesność i niebanalną formę wyrazu, to zobacz prace Stephanie K. Clark – świetny przykład odważnego kładzenia nitek i uzyskania efektu “malarskości” w hafcie. Jej prace przedstawiają głównie domy i przypominają szybkie szkice architekta, pokolorowane jakby od niechcenia flamastrami. Całość ma prostą i bardzo dynamiczną formę… zresztą, co tu się rozpisywać – zobacz sama! 😉

Tutaj możesz przejść do galerii prac Stephanie

A co Ciebie inspiruje – tradycja 🐓 czy nowoczesność 🚀?

Dodaj komentarz

Chcesz być na bieżąco z blogiem,
a także otrzymywać inspiracje ze świata haftu na Twoją skrzynkę mailową?
Zapisz się na newsletter Szkoły Haftu:

Dołączając do newslettera, zapisujesz się do listy mailowej Szkoły Haftu. Od czasu do czasu będę wysyłać Ci wartościowe informacje ze świata haftu. Możesz wypisać się w każdej chwili.